تبلیغات
...................هر چی - حرفهای تخصصی نیمایی

با سلام به مخاطبان وبلاگ نیمایی . من یه بخشی رو دارم در وبلاگم طراحی میکنم برای عوام که شرایط فعلی رو شاید بتونه در گذر زمان ترمیم کند نه اصبلاح منتظر مطالب من باشید ... .چرا دلار گران شد ؟


حرفهای زیادی در روز های اخیر ماه های منتهی به پاییز شنیده شده جو حاکی بر بازار بوده و همه را شوکه از این که چرا دلار گران شد .

کسی پاسخی نمی دانست و هر ان کس را که میدیدند برای خود دلایل قابل پسند و چه غیر قابل پسند مطرح میکردند ولی واقعیت این است که آیا گرانی دلار به نفع مردم است یا به ضرر مردم است . خیلی ها بر این باورند که گرانی دلار به ضرر مردم است ولی ما شما را متقاعد میکنیم که سخت در اشتباهید به مطالب ذیل توجه فرمایید :


1-گرانی دلار باعث خروج اتباع خارجی  افغان از کشور شده است 

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که گرانی دلار باعث کوچ سیر عظیمی از پناهنده گان افغان به سمت کشورشان در رابطه با گرانی دلار آغاز شده . دلیل این کار این است که به طور مثال یک افغانی اگر ماهی 600 هزار تومان درامد داشت آن را به دلار تبدیل میکرد و در افغانستان به قیمت 3400 تومان به پول ما تبدیل به پول افغان میکرد و درامد خود را به یک میلیون و پانصد هزار تومان تبدیل میکرد و باعث خروج ارز میشد ولی با گرانی دلار در ایران برای افغان ها نمی صرفد و به همین دلیل به کشورشان بر میگردند .

2- گرانی دلار باعث کاهش قاچاق شده استپ

مسئله قاچاق مسئله پیچیده ای است و دولت هایی در دنیا با این مشکل روبرو هستند و  قاچاق به طور مستقیم و غیر مستقیم در اقتصاد هر دولتی تاثیر خاصی دارد .

به طور مثال اگر یک پیراهن در ایران قیمت تمام شده آن 7000 تومان باشد و اگر همین کار را بخواهید از گمرک وارد کنید برای شما 5000 تومان آب میخورد ولی اگر آن را قاچاق کنید 1500 تومان تا 2000 تومان آب میخورد .

حالا چرا میگوییم قاچاق کم شده است وقتی شما پیراهنی را با 2000 تومان وارد میکردی الان باید با 6000 تومان وارد کنی چون باید با دلار ان پیراهن را وارد کنی و در بازار ازاد دلار 3000 تومان است و وقتی شما با گمرک 5000 تومان تمام میشود و معقوله ای به نام قاچاق به طور خودکار حذف میشود .

3- گرانی دلار  دست دلال بازی را کوتاه میکند

ما در کشورمان با مسئله ای رو برو هستیم که اگر کسی سرمایه ای داشته باشد و در جایی سرمایه گذاری کند اول به بازار سکه بعد به بازار دلار مراجعه میکند و یا میتواند با یک حرکت ساده صرف چند دقیقه به سودی میلیونی رسید .

به طور مثال شما برای ترکیه بلیت و ویزا میگیرید و دولت این حق را به شما داده که ارز با قیمت دولتی دریافت کنید ولی شما دلار ها را در بازار ازاد به ریال و بلیت راکنسل میکنید و به همین راحتی از 2 میلیون تومان به بالا سود میبرید ولی الان دیگر با گرانی دلار امکان پذیر نیست چون باید در مرکز معاملات ارزی ثبت سفارش دهید تا بتوانید دلار کسب کنید


4 - 

 
........ ادامه دارد حال ندارم بقیه اش رو بنویسم

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

پیچک

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.